Medové Vánoce ve Veselí nad Lužnicí

17. 10. 2023  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Během letošního adventu a následujících svátků Vás srdečně zveme do Weisova domu, kde na Vás čeká vánoční výstava provoněná včelím voskem a perníkovým kořením, zaměřená na včely, med a produkty z něj včetně perníků tlačených do starých forem. Stručně Vás seznámí s životem včel, péčí o ně a získáváním včelích produktů jako jsou med, včelí vosk či propolis, včetně jejich zpracování. Na výstavě uvidíte mnoho produktů ze včelího vosku, některé si budete moci zakoupit na pokladně nebo vyrobit během vánočních dílen pro školy i veřejnost. Dále se seznámíte s prací perníkářů a uvidíte staré, dřevěné, ručně vyřezávané perníkové formy ze sbírek Blatského muzea, včetně perníků z nich nově upečených právě při příležitosti naší výstavy. I pečení mačkaných perníků si budete moci vyzkoušet v rámci vánočních dílen.

Vernisáž výstavy se koná v pátek 1. 12. od 17 hodin, vánoční koledy zazpívají a zahrají Petr Kajnar, Jiří Emmer a spol.

Tvořivé dílny pro rodiče s dětmi i další zájemce proběhnou v sobotu 9. 12. od 14 do 17 hodin a v pondělí 11. 12. od 16 do 19 hodin.

Komentovaná prohlídka výstavy s jejím kurátorem Mgr. Miroslavem Bažantem začíná v pondělí 18. 12. v 16 hodin.

Připraveny jsou také lektorské programy pro školní třídy (na objednání).

Vánoční výstavu i stálé expozice Weisova domu včetně modelového kolejiště můžete navštívit až do neděle 7. 1. 2024, otevřeno je denně kromě pondělí (a kromě 24. 12.) od 9 do 12 a od 9:30 do 17 hodin (na Silvestra pouze dopoledne).