Medové Vánoce – lektorský program s tvořivou dílnou

14. 11. 2023  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Lektorský program a tvořivé dílny pro školní kolektivy budou tematicky spojeny s výstavou Medové Vánoce konanou v Blatském muzeu ve Veselí nad Lužnicí. Děti se při krátkém výkladu přímo ve výstavě seznámí s životem včel, prací včelařů a perníkářů. Hlavně si ale budou moci sami vyrobit staročeský perník mačkaný do dřevěné formy, který si po upečení i odnesou, a vyrobí si také voňavou svíčku z včelího vosku, kterou si budou moci dle vlastní fantazie barevně dozdobit.

Místo konání: Blatské muzeum ve Veselí n. L. – Weisův dům (nám. T. G. Masaryka 109)

Lektoři: Mgr. Miroslav Bažant, Lenka Jelínková a Jana Líkařová

Doba trvání: 90 min.

Vstupné: 50 Kč za žáka (v ceně je materiál pro tvořivou dílnu), pedagogický doprovod zdarma

Program nabízíme v termínu 11. – 14. 12. a 18. – 20. 12. 2023 od 8 do 15 hodin, objednávky na telefonním čísle 778 495 157 (J. Líkařová)

Těšíme se na Vás a Vaše děti!