11. noc v Blatském muzeu – „třicetiletá válka“

16. 6. 2023  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Noc v muzeu

V sobotu 17. 6. Vás a Vaše děti srdečně zveme na 11. noc v Blatském muzeu, která nese podtitul „třicetiletá válka a proběhne od 17 do 21 hodin na dvorku a v prostorách Smrčkova domu v Soběslavi.

Kromě možnosti prohlídky stálých expozic v objektu a výstavy z výtvarného díla Vojtěcha Trubače (1943–2022) bude po celou dobu akce připraveno ležení vojenského tábora s dobovou výzbrojí, výstrojí i kuchyní (v podání spolků Císařský regiment a Aesculus).

V 18 hodin proběhne slavnostní otevření nové stálé expozice nazvané Soběslavský mincovní poklad. V ní bude prezentován mincovní depot (přes tisíc kusů stříbrných mincí různých hodnot a míst původu) nalezený v Soběslavi před patnácti lety. Byl uložen nedaleko města zřejmě roku 1620 v souvislosti s událostmi na počátku třicetileté války, což dalo námět k celé muzejní noci. Děti a hravé dospělé v expozici čeká možnost ražby vlastní mince z pokladu.

V 19 a ve 20 hodin se můžete těšit na šermířské vystoupení a na ukázku výcviku vojenského drilu, do níž se můžete i sami zapojit.

K dobovým kulinářským specialitám dospělým návštěvníkům nabídneme světlý ležák, který pro tuto příležitost laskavě sponzorsky poskytl Soběslavský pivovar při společnosti Rašelina Soběslav.

Těšíme se na Vás!

Vstup na akci je zdarma.