Máme otevřeno do 1. října!

23. 4. 2023  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Od 29. 4. do 1. 10. jsou denně kromě pondělí (9:00 – 12:00 a 12:30 – 17:00) přístupné všechny objekty Blatského muzea, v nichž můžete navštívit krátkodobé výstavy i stálé expozice. V Rožmberském domě v Soběslavi jde o instalace Příroda Táborska (nově rozšířená o exponáty větších savců) a Soběslav – město pětilisté růže, ve Smrčkově domě v Soběslavi o národopisnou expozici Život na Blatech a Kozácku, galerii Krajina Táborska ve výtvarném umění, pamětní síň Otakar Ostrčil a Soběslav a novou expozici Soběslavský mincovní poklad. Do Weisova domu ve Veselí nad Lužnicí Vás zveme na loni otevřené expozice Život ve městě, Karel Weis a Blata a Modelové kolejiště železničního uzlu Veselí n. L. a pamětihodností Táborska. První z nich je od letoška nově doplněná o funerální část umístněnou v nově postaveném zahradním pavilonu. Její dominantou je zrestaurovaný pohřební kočár ze Smilových Hor na Mladovožicku.

Srdečně Vás zveme do všech našich objektů!