Březen v Blatském muzeu

18. 2. 2017  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Expoziční a výstavní sály sice zůstávají zavřené, rádi Vás ale přivítáme na našich akcích:

„OD TÁBORA…“ NA MAURICIUS – OSTROV BLBOUNA NEJAPNÉHO

Ve středu 22. 3. od 17 hodin v Rožmberském domě v rámci cyklu „Od Tábora až na konec světa“ vyrazíme s manželi Klárou a Pavlem Bezděčkovými, zoology Muzea Vysočiny v Jihlavě, na Mauricius, nepříliš známý ostrov v Indickém oceánu. Uvidíme až neuvěřitelné přírodní scenérie, poznáme vyhubeného ptáka dronteho mauricijského alias blbouna nejapného i současnou faunu a samozřejmě navštívíme také muzeum známek se slavným „modrým“ i „červeným Mauriciem“.

 

„STARÉ I NOVÉ ZVĚSTI“ O SOBĚSLAVSKÉ HLÁSCE

Ve středu 29. 3. od 17 hodin v Rožmberském domě pak proběhne další přednáška věnovaná soběslavské historii. PhDr. Vladislav Razím z Národního památkového ústavu v Praze představí velmi zajímavou, ale donedávna málo poznanou památku pozdně gotického fortifikačního stavitelství – „Hlásku“. Přiblíží podobu, funkci a datování vzniku „Hlásky“ v rámci areálu hradu a středověkého městského opevnění. Chybět nebude srovnání s podobnými soudobými stavbami nejen na panství rodu Rožmberků.

 

KURZ PALIČKOVÁNÍ A ŠITÉ KRAJKY

V březnu pokračuje druhý běh podvečerních setkávání s paličkami a jehlou, který vede učitelka textilních uměleckých řemesel Lenka Jelínková. Kromě již přihlášených účastnic se mohou přihlásit i další zájemci, kurzy se konají vždy v úterý od 17:30 hodin v Rožmberském domě.

 

Na viděnou v muzejních sálech se těší
RNDr. Daniel Abazid a Mgr. Petr Šťovíček