9. noc v Blatském muzeu – „železniční“ – 2. avízo

23. 5. 2021  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Weisův dům ve Veselí nad Lužnicí plánujeme po jeho rekonstrukci otevřít muzejní nocí s podtitulem „železniční“ . Na letošní sezónu zde bude zpřístupněno modelové kolejiště, na ploše 560 x 300 cm zobrazující dopravní uzel Veselí n. L. a tratě i pamětihodnosti v okolí. Současné i historické vláčky se zde budou prohánět kolem Červené Lhoty, Choustníka či Chýnovské jeskyně, v modelu nebudou chybět vybrané stavby Tábora i Soběslavi anebo Lužnice s vodáky a Stádleckým mostem. Projektantem kolejiště je Ivan Benetka, který stojí i za technickými projekty pražského Království železnic nebo nového kolejiště ve vídeňském Prátru, zhotovitelem modelu Pavel Havránek z firmy TAMTAM Development s. r. o.

Rekonstrukce objektu i vznik kolejiště byly podpořeny Ministerstvem kultury a především z projektu IROP, který je spolufinancován Evropskou unií.

Z technických důvodů není bohužel možné muzejní noc realizovat v původně plánovaném termínu 25. 6., o náhradním termínu Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení!

P. S.: S ohledem na aktuálně vyhlášená opatření vlády proběhne tato 9. noc v Blatském muzeu pravděpodobně formou vernisáže a časových prohlídek kolejiště, aby nedošlo k nežádoucí kumulaci osob. Hygienické podmínky pro účast budou upřesněny podle aktuálně platných opatření.