Zahradní slavnost ve Veselí nad Lužnicí

23. 4. 2023  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Ve Veselí n. L. zahájíme letošní sezónu v sobotu 29. 4. slavností na zahradě Weisova domu. Od 14 hodin Vám představíme novinky v expozicích Weisova domu, které představuje funerální část expozice Život ve městě, umístěná v nově postaveném zahradním pavilonu. Její dominantou bude je zrestaurovaný pohřební kočár ze Smilových Hor na Mladovožicku, jeden z nemnoha zachovaných u nás. Následovat bude zahájení výstavy Jakub Vojta-Slukov (1847-1903) – rodák ze Zlukova ve službách Thálie a od 16 hodin se můžete těšit na koncert folkové skupiny Jen tak tak. Akce budou současně příležitostí ochutnat Blatský ležák z minipivovaru SOŠ ekologické a potravinářské ve Veselí n. L.

Muzejní sály včetně modelového kolejiště budou následně otevřeny i v neděli 30. 4. a pak klasicky od května do září denně kromě pondělí (9:00 – 12:00 a 12:30 – 17:00).