Výstavní sezóna 2017 v Soběslavi

16. 2. 2017  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Rok 2017 bude v Blatském muzeu především ve znamení znovuotevření soběslavského Smrčkova domu s novou národopisnou expozicí Život na Blatech a Kozácku. Těšit se ovšem můžete i na výstavy – v Rožmberském domě uvidíte další výtvory místních keramiků, připomeneme tvorbu významného regionálního výtvarníka doc. Jiřího Stejskala a ve spolupráci s českobudějovickým pracovištěm Národního památkového ústavu připravujeme výstavu Hradní zříceniny jižních Čech. Ve Smrčkově domě přiblíží krajinu Táborska výstava fotografií Petra Mareše a dlouhodobá výstava krajinomaleb z muzejních sbírek. Po několika letech plánujeme také vánoční výstavu.

ROŽMBERSKÝ DŮM SOBĚSLAV (Petra Voka 152)
expozice a výstavy otevřeny denně kromě pondělí 9:00 – 12:00 a 12:30 – 17:00
bezbariérový vstup do všech expozičních a výstavních sálů

výstava keramiky Světadíly
13. výstava tvorby dětí i dospělých z keramických kroužků a kurzů soběslavské pobočky DDM Tábor vedených Janou Povondrovou (pořádáme ve spolupráci DDM Tábor, pobočkou Soběslav)
so 29. 4. – so 27. 5., vernisáž pá 28. 4. 18:00

výstava Jiří Stejskal (1931–2015)
výstava obrazů známého soběslavského malíře, docenta výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity, pořádaná k jeho nedožitým 85. narozeninám
so 3. 6. – ne 30. 7., vernisáž pá 2. 6.

výstava Hradní zříceniny jižních Čech
výstava českobudějovického pracoviště Národního památkového ústavu doplněná o archeologické nálezy, obrazy, grafiky a modely hradů z muzejních sbírek
pá 4. 8. – so 30. 9., vernisáž čt 3. 8.

SMRČKŮV DŮM SOBĚSLAV (nám. Republiky 107)
expozice a výstavy otevřeny denně kromě pondělí 9:00 – 12:00 a 12:30 – 17:00
bezbariérový vstup do všech expozičních a výstavních sálů

dlouhodobá výstava Krajina Táborska ve výtvarném umění
výstava představující táborský region prostřednictvím krajinomaleb známých místních umělců (od Františka Líbala po Karla Valtera) z muzejních sbírek
otevření v pá 23. 6. společně s národopisnou expozicí v rámci muzejní noci, do 30. 9.

výstava Petr Mareš – Táborsko
výstava fotografií Petra Mareše doprovázející vydání jeho knihy Táborsko
otevření v pá 23. 6. v rámci muzejní noci, do 30. 9.

vánoční výstava Ikony – okna do nebe
výstava ikon ze sbírek Husitského muzea, doplněná o vánočně vyzdobenou lidovou světnici a projekci filmů o vánočních zvycích
prosinec, s přednáškou Ludmily Mikulové o ikonách