SLAVNOST K 140. VÝROČÍ NAROZENÍ OTAKARA OSTRČILA

16. 6. 2019  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Blatské muzeum chce ve spolupráci s městem Soběslav v pátek 21. 6. slavnostně připomenout výročí narození nejvýznamnějšího z někdejších soběslavských letních hostů – hudebního skladatele, dirigenta a dlouholetého šéfa opery Národního divadla Otakara Ostrčila (1879–1935).

V 17 hodin bude znovuodhalena Ostrčilova busta v parku u Nového rybníka, fanfáry zde zahraje Soběslavský žesťový kvartet, lidové písně ze Soběslavska připojí sbor Anonym Voice pod vedením Ireny Molíkové.

Další hudební program proběhne od 18 hodin ve Smrčkově domě. Písně z Ostrčilova mládí a Večerní písně Bedřicha Smetany zazpívá známá mezzosopranistka Karolína Berková za klavírního doprovodu Martiny Pechové, Ostrčilovy klavírní skladby zahraje Tomáš Víšek, verše soběslavského básníka Miroslava Valenty přednese Miroslav Čížek. Smetanovou skladbou Sláva Tobě hudební pásmo zakončí sbor Anonym Voice.

Následně otevřeme novou expozici Otakar Ostrčil a Soběslav – pamětní síň připomínající osobnost umělce a jeho pobyty v Soběslavi.

Přijďte nahlédnout do Ostrčilova bytu a seznámit se s jeho hudbou!