Rok 2022 v Blatském muzeu

5. 1. 2022  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Aktuality, Na titulní stranu, Výstavy

Za sebou máme další obtížný rok a jsem velmi rád, že i přes nucené odložení či zrušení některých akcí se nám podařilo zrealizovat téměř celou letní návštěvnickou sezónu v soběslavských objektech i adventně-vánoční výstavu ve zrekonstruovaném Weisově domě ve Veselí n. L. Všem návštěvníkům děkujeme za přízeň a budeme rádi za její pokračování v roce, který právě začíná. Na soužití s covidem a s ním související omezení si pomalu začínáme zvykat, přesto doufáme, že v roce 2022 už budeme moci zrealizovat celý naplánovaný program. A je toho v něm opravdu hodně:

Po loňské muzejní noci a už zmíněné výstavě panenkovských pokojíčků chceme ve Weisově domě otevřít novou stálou umělecko-historickou expozici s názvem Život ve městě, pro niž jsme za více než 3 miliony Kč nechali zrestaurovat velké množství sbírkových předmětů, jejichž instalaci doplní i interaktivní obrazovky s fotografiemi a herními prvky. Fungovat by mělo také velké železniční kolejiště, na které se už od loňského léta těší mnoho příznivců železnice. V Soběslavi chceme po několika odkladech zpřístupnit novou stálou expozici Soběslavský mincovní poklad, a to i s programem přibližujícím zdejší dění v době třicetileté války.

Výstavnímu programu v soběslavských objektech bude vévodit loni otevřená a atraktivní přírodovědná výstava Savci Táborska, kterou nově doplní informace o vlkovi coby aktuálně doloženém druhu fauny našeho regionu. Dále chceme dát prostor místním keramikům a z jubilujících výtvarníků regionu představit dílo soběslavského fotografa Vlastimila Slabého a klenovické malířky Jaroslavy Melicharové. Ve Veselí n. L. na Vás čeká seznámení s tvorbou místního jubilanta Františka Stropka a především velká letní výstava z díla veselské rodačky Barbory Blahutové a jejího manžela, sochaře Františka Svátka, jehož kinetické fontány ozdobí nově otevřený muzejní dvorek.

O všem Vás budeme rádi postupně informovat a už v předstihu Vás srdečně zveme!