Přírodou krok za krokem: Vítání ptačího zpěvu

23. 4. 2023  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

21. ročník cyklu exkurzí Přírodou krok za krokem na přelomu dubna a května pokračuje na různých místech Táborska i v okolí tradičními jarními ornitologickými akcemi, zaměřenými na pozorování, odchyt a kroužkování ptáků. V neděli 30. 4. můžete vyrazit na ranní vycházku v Chýnově s Ing. Michaelem Strnadem (sraz: 6:00, park před základní školou) anebo na Vítání ptačího zpěvu i s kroužkováním v Milevsku s Ing. Josefem Jahelkou a kol. (sraz: 8:00, parkoviště u parku Bažantnice), v pondělí 1. 5. (státní svátek) proběhne ornitologická vycházka v Jistebnici s Ing. Josefem Jahelkou (sraz: 8:00, náměstí).

Během dalšího prodlouženého víkendu Vás zveme na Vítání ptačího zpěvu s kroužkováním v Táboře (s Ing. Josefem Jahelkou a kol., sobota 6. 5., sraz: 8:00, zastávka MHD Klokoty, možnost dopravy z autobusového nádraží spojem MHD č. 13 s odjezdem v 7:47), v Plané nad Lužnicí (s Ing. Stanislavem Vyhnalem a kol., neděle 7. 5., sraz: 8:00, sběrný dvůr v ulici V Hlinách, možnost dopravy z táborského autobusového nádraží spojem MHD č. 13 s odjezdem v 7:01 či 7:46 do zastávky Planá n. L., Strkovská a odtud 400 m pěšky po červené a žluté turistické značce směrem k nádraží), v Soběslavi (s Mgr. Miroslavem Bažantem, pondělí 8. 5. – státní svátek, sraz: 8:00, most přes Lužnici na silnici směr Vesce) a v Pacově (s Ing. Michalem Kačerem a kol., pondělí 8. 5. – státní svátek, sraz: 8:00, Pacov, park Antonína Sovy). Na akce doporučujeme vzít si s sebou vlastní dalekohled.

Těšíme se s Vámi na viděnou v přírodě!