Přírodou krok za krokem: Nejen za slavíkem modráčkem na Starý rybník u Soběslavi

24. 3. 2023  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

První z exkurzí 21. ročníku cyklu Přírodou krok za krokem proběhne už v sobotu 1. 4. a vypravíme se ke Starému rybníku u Soběslavi. Sraz je v 8:00 na zastávce ČD Řípec-Dráchov (na železničním koridoru). Na místo srazu můžete využít vlak Os 8207 z Tábora s odjezdem v 7:23 (příjezd v 7:45).

Během exkurze navštívíme zejména litorální porosty Starého rybníka, kde se pokusíme odchytit a okroužkovat slavíka modráčka. Čekají nás ale také další ptačí obyvatelé tohoto i sousedních rybníků.

Exkurzi vedou Mgr. Lukáš Viktora (předseda Společnosti spolupracovníků Kroužkovací stanice Národního muzea a přední český kroužkovatel nejen slavíků modráčků) a Mgr. Miroslav Bažant (zoolog Blatského muzea).

S sebou si vezměte holínky (budeme se pravděpodobně pohybovat podmáčeným terénem), svačinu, vhodný je i dalekohled.

Délka trasy bude asi 7 km, konec exkurze přibližně ve 14 hodin.