Pokojíčky pro panenky

18. 11. 2021  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Během adventu a vánočních svátků bychom Vás, Vaše děti a vnoučata rádi pozvali do veselského Weisova domu, kde je k vidění výstava pokojíčků pro panenky ze sbírek Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou. Prostřednictvím těchto oblíbených dětských hraček představuje historii bytové kultury i proměnu obchodů během 20. století a především to, s čím si hrály děti předchozích generací.

Věříme, že výstava umístěná ve 22 vitrínách v nově rekonstruovaných výstavních a budoucích expozičních sálech objektu zaujme návštěvníky od nejmenších dětí až po pamětníky. Pro dospělé jsou připraveny i naučné tabule zpracovávající historii tohoto fenoménu, děti zveme také do herního koutku s kuchyňkou.

Článek o výstavě s fotografiemi Romana Růžičky najdete na stránkách Táborského deníku, reportáž Evy Výborné na webu JcTeď.cz.

Výstava je otevřená od soboty 27. 11. 2021 až do neděle 2. 1. 2022, a to denně kromě pondělí (a kromě svátečních dnů 24. a 25. 12.) od 9 do 12 a od 12:30 do 17 hodin. Rádi Vás tedy přivítáme také na Štěpána anebo v následujícím týdnu včetně Silvestra a Nového roku (na Nový rok ale bude otevřeno pouze od 12:30 do 17 hodin) .

Vstup do muzea je možný pouze s respirátorem, potvrzení o očkování či prodělání nemoci není na základě vyhlášených opatření potřeba.

Těšíme se na Vás!