Lektorský program Půjdem spolu do betléma

16. 11. 2022  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Lektorský program k adventní výstavě kostelních betlémů pro I. a II. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Místo konání: Blatské muzeum v Soběslavi –  Rožmberský dům (Petra Voka 152)

Lektorka: PhDr. Líza Faktorová

Anotace: V předvánočním čase nabízíme školám lektorský program, jehož účastníci se dozvědí mnohé nejen o betlémech, ale také o betlémském příběhu a jeho protagonistech. Společně s kurátorkou výstavy budou hledat odpovědi na otázky Kdo je Ježíš, Maria a Josef? Proč přišli do Betléma pastýři? Kde se tam vzali andělé? Jsou Tři králové opravdu králové? Co je to kadidlo a myrha? Kdy a proč se začaly stavět betlémy? Jaký je rozdíl mezi kostelním a domácím betlémem? Co se o betlémském příběhu dozvídáme z koled? A souvisí nějak koledy s betlémy? V rámci programu budou mít navíc děti možnost vytvořit vlastní živý betlém.

Výstava se koná od 26. 11. do 18. 12., přičemž dopoledne ve všedních dnech (včetně pondělí) jsou vyhrazena pro školy, od 13 do 17 hodin je pak otevřeno pro veřejnost. Lektorský program je třeba objednat na telefonním čísle 602 398 902. Totéž platí i pro případnou samostatnou prohlídku výstavy, protože v době konání objednaných lektorských programů nebude prohlídka dalších školních skupin možná.

Vstupné na výstavu s lektorským programem činí 30 Kč za žáka, vstupné na výstavu bez lektorského programu 20 Kč za žáka. Pedagogický doprovod v obou případech neplatí.

Těšíme se na Vás!