KDE NOCOVAT BUDEM? Výstava kostelních betlémů z Táborska a okolí

1. 11. 2018  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Betlém, jesličky, Ježíšek, svatá noc, andělé, pastýři… to jsou klíčová slova, která otevírají dveře do zvláštního času Vánoc, který má v naší zemi vůni namíchanou z víry, lidových tradic, koled, jehličí, perníků, svíček a kostelní zimy. Přijďte se letos té omamné směsi nadechnout s malým předstihem do Rožmberského domu, kde budou shromážděny betlémy z kostelů v Táboře, Chýnově, Plané nad Lužnicí, Soběslavi, Veselí nad Lužnicí, Deštné a několika vesnic v jejich okolí (Malšice, Hartvíkov, Hroby, Tučapy, Deštná, Červená Lhota, Pluhův Žďár a Lodhéřov). Výstava bude jedinečnou možností vidět na jednom místě díla, která nebyla dosud společně nikdy k vidění a z nichž povětšinou známe jen to z našeho domovského kostela. Zahájení proběhne v úterý 27. 11. v 17 hodin, během vernisáže promluví kurátorka výstavy Líza Faktorová a soběslavský farář Jan Hamberger, vystoupí Soběslavský chrámový sbor. Vzhledem k tomu, že v době vánočních svátků musí být všechny betlémy už zpět ve svých kostelích, výstava potrvá pouze do středy 19. 12.