HORIZONTÁLY A VERTIKÁLY Vladimíra Noska

26. 4. 2019  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

V pátek 3. 5. v 17 hodin zahájíme v komorní galerii Smrčkova domu výstavu z díla Vladimíra Noska z Jindřichova Hradce, člena Volného sdružení umělců jižních Čech. V poslední době se věnuje především koláži, kterou zpracovává klasickými postupy pomocí lepidla a nůžek. Často pracuje s geometrií a grafickým citem, které občas oživí surrealistickým prvkem. Prvotní námětově rozrůzněné koláže postupně vystřídaly ucelené soubory pevně svázané tématem i způsobem zpracování. V posledním období stále více inklinuje k abstraktnímu zobrazení s využitím úzkých proužků v horizontálním a vertikálním směru a různých geometrických tvarů. Společným rysem zůstává barevná střídmost, grafická preciznost a ucelená kompozice. Název výstavy symbolizuje dva základní aspekty, formální provedení koláží a určitý ideový náboj vyjadřující hloubku a šíři lidského vnímání. Výstava potrvá do 2. 6.