9. noc v Blatském muzeu – „třicetiletá válka“ ZRUŠENA!

25. 9. 2020  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Po vyhodnocení opatření vyhlášených ministerstvem zdravotnictví jsme se rozhodli zrušit 9. noc v Blatském muzeu i otevření nové expozice Soběslavský mincovní poklad, plánované na 16. 10. 2020. Při jejich realizaci by nebylo možné dodržet stanovené podmínky. Věříme, že se akci podaří uskutečnit během roku 2021.
Děkujeme za pochopení!
D. Abazid

O původně plánované muzejní noci:

9. noc v Blatském muzeu je naplánována na pátek 16. 10. 2020 a dostala podtitul „třicetiletá válka“. Návštěvníky čeká prohlídka expozic Smrčkova domu, slavnostní otevření nové stálé expozice Soběslavský mincovní poklad a vystoupení členů spolku Císařský regiment – ukázky bojů, výzbroje a výstroje i ležení vojenského tábora s dobovou kuchyní. V nové expozici bude prezentován před 12 lety nalezený mincovní depot (přes tisíc kusů stříbrných mincí různých hodnot a míst původu), uložený severně od tehdejšího města zřejmě roku 1620 v souvislosti s válečnými událostmi na počátku třicetileté války. Děti a hravé dospělé čekají nové interaktivní prvky – mj. možnost ražby vlastní mince z pokladu. Jste srdečně zváni!