8. noc v Blatském muzeu – „houbařská“

18. 2. 2020  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Noc v muzeu

8. muzejní noc proběhla v pátek 14. 6. od 16 do 22 hodin v Rožmberském domě. Byla spojena s otevřením výstavy Houby na hrázích jihočeských rybníků, proto jsme ji dali podtitul „houbařská“ a v tomto duchu byl připraven i doprovodný program. Dětem byly věnovány herní aktivity s tematikou hub a také loutkové představení Medvěd na houbách v podání místního souboru Drak’n’roses. Minimálně jedna „houbová“ písnička zazněla také v rámci koncertu soběslavské skupiny Kocouři. Kromě toho byly volně k vidění expozice Rožmberského domu a podobně jako při minulé muzejní noci jsme představili exponát roku, jímž byly unikátní historické soběslavské dudy zvané moldánky. A nechyběl ani houbový guláš z hlívy ústřičné!