6. noc v Blatském muzeu

4. 9. 2017  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Noc v muzeu

05 DSC_0222 V. Ouroda

06 DSC_0213 M. Stecher

Šestá noc v Blatském muzeu („národopisná“) konaná 23. 6. 2017 proběhla opět v Soběslavi, kde jsme po tříleté rekonstrukci slavnostně otevřeli Smrčkův dům s novou etnografickou expozicí „Život na Blatech a Kozácku“, tematickou dětskou hernou, dlouhodobou výstavou „Krajina Táborska ve výtvarném umění“ a sezónní výstavou fotografií Petra Mareše „Táborsko“. Stalo se tak za aktivní účasti Ing. Vlastislava Ourody, Ph.D., náměstka ministra kultury pro řízení sekce kulturního dědictví, čehož si velmi vážíme. Stejně tak nás těší účast téměř tří stovek návštěvníků, kteří přišli shlédnout naše expozice a výstavy, jejich slavnostní zahájení i doprovodný program. O ten se postarali jak samotní tvůrci expozice a výstavy (etnografky Mgr. Zuzana Čermáková, Ph.D. a PhDr. Jiřina Langhammerová, fotograf Petr Mareš), tak dudáci Miroslav Stecher a Vojtěch Trubač a folklórní soubory Dubínek, Jitra a Soběslavská chasa mladá. Věřím proto, že tento letní večer a noc, jímž vyvrcholilo několikaleté úsilí všech pracovníků Blatského muzea o kvalitní a návštěvnicky přátelské expozice v pečlivě rekonstruovaném objektu, byl pro návštěvníky příjemným zážitkem a že se k nám budou vracet.

01 DSC_0172 Dubínek a Jitra10 23.06.17_137 setkání s P. Marešem

04 DSC_0251 defilé tvůrců