10. noc v Blatském muzeu – „netopýří“

16. 5. 2022  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Aktuality, Na titulní stranu, Noc v muzeu

V sobotu 11. 6. Vás a Vaše děti srdečně zveme na již 10. noc v Blatském muzeu, která nese název „netopýří“. Od 18 do 21 hodin budou na zahradě a v prostorách soběslavského Rožmberského domu připraveny hravé úkoly pro děti na téma výzkumu netopýrů, komentované ukázky živých hendikepovaných netopýrů a promítání dokumentárního filmu o letní kolonii netopýra velkého. Samozřejmě budou k vidění i výstavy Savci Táborska a Exponát roku: Mýval severní – nový druh fauny Táborska, na které chceme akcí znovu upozornit. Po 21. hodině se pak vydáme k Černovickému potoku, kde budeme sledovat netopýry pomocí ultrazvukového detektoru. Muzejní noc pořádáme společně s kolegy z České společnosti pro ochranu netopýrů, vstup na celou akci je zdarma.