10. noc v Blatském muzeu – „netopýří“

16. 5. 2022  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Noc v muzeu

V sobotu 11. 6. proběhla již 10. noc v Blatském muzeu, která nesla název „netopýří“. Od 18 do 21 hodin byly na zahradě a v prostorách soběslavského Rožmberského domu připraveny hravé úkoly pro děti na téma výzkumu netopýrů, komentované ukázky živých hendikepovaných netopýrů a promítání dokumentárního filmu o letní kolonii netopýra velkého. Samozřejmě byly k vidění i výstavy Savci Táborska a Exponát roku: Mýval severní – nový druh fauny Táborska, na které jsme chtěli akcí znovu upozornit. Po 21. hodině jsme se pak vydali k Černovickému potoku, kde jsme měli možnost sledovat netopýry pomocí ultrazvukových detektorů. Muzejní noc jsme pořádali společně s kolegy z České společnosti pro ochranu netopýrů.