Krajina Táborska ve výtvarném umění

Galerie, představující táborský region souborem krajinomaleb z muzejního sbírkového fondu, byla otevřena 23. 6. 2017 v rámci 6. noci v Blatském muzeu.

DSC_0283DSC_0281

Cílem instalace je přiblížit dílo známých i pozapomenutých regionálních umělců a současně ukázat různé tváře krajinného rázu Táborska očima výtvarníků. Prezentujeme proto mj. žánrové výjevy z nejbližšího okolí Tábora od Jaromíra Lindera a Antonína Boubína, údolí Lužnice v podání Jana Dědiny či Georgi Christova, obrazy veselského malíře Františka Líbala, který jako první vnesl téma blatské krajiny s těžbou rašeliny do českého malířství, soběslavské tvůrce Josefa Kiliana, Jiřího Lesslera či Jiřího Stejskala, jistebnického Richarda Laudu, mladovožického Otu Bubeníčka i osobité táborské krajináře Karla Valtera a Bohuslava Lamače nebo grafika Františka Peterku.

DSC_0284DSC_0280

Tvůrci expozice

Scénář, texty a výběr exponátů: RNDr. Daniel Abazid
Spolupráce při výběru exponátů: Božena Pražáková, Mgr. Monika Vlasáková a Mgr. Lenka Zajícová
Grafické zpracování: Viva Design, s. r. o. – Gustav Fifka a Anna Sejková
Tiskové práce: Propagace MASTR, s. r. o.
Instalace: RNDr. Petr Zbytovský s kolektivem pracovníků Blatského muzea