Přednáškový cyklus „Barevný čtvrtek“ v Táboře – 42. ročník (2020–2021)

22. 9. 2020  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Přednášky
DON-foto-David-Peltan-8899

Divadlo Oskara Nedbala, Palackého ul., Tábor, ve čtvrtek od 19.00 (není-li uvedeno jinak), vstupné 50 Kč
Koordinátor přednáškového cyklu: RNDr. Daniel Abazid

Program 42. ročníku:

9. 4. 2020 (378. BČ)
Pavel Mráz
(cestovatel, Tábor)
Kyrgyzstán – země pastevců, jurt a velehor

8. 10. 2020 (379. BČ)
přednáška na základě vyhlášených opatření zrušena
Alča Mahlejová a Mája Šnajdrová
(cestovatelky s ukulele, severní Čechy)
Až na konec světa – pěšky Patagonií

19. 11. 2020 (380. BČ)
Jaroslav Bartáček a kol.
(Cykloklub Chýnov z. s.)
Z Chýnova na Olymp

1. 12. 2020 (381. BČ) – mimořádně v úterý
Miloslav Martan
(cestovatel a majitel CK Ocean, Prachatice)
Z Číny do Tibetu

21. 1. 2021 (382. BČ)
Miloslav Martan
(cestovatel a majitel CK Ocean, Prachatice)
Z Tibetu přes Nepál do Indie

další program je v přípravě

O přednáškovém cyklu:

V Táboře mají dnes již legendární „Barevné čtvrtky“ dlouholetou tradici – první z těchto přednášek proběhla už v říjnu 1979 (duchovní otec a dlouholetý moderátor cyklu RNDr. Jiří Bumerl tehdy vyprávěl o přírodě a lidové kultuře Blat). V následujících čtyřiceti letech proběhlo (zprvu v Městském kulturním středisku, později v Divadle Oskara Nedbala) 376 přednášek, které diváky zavedly téměř do všech koutů světa. Od splynutí s táborským muzejním cyklem „Od Tábora až na konec světa“ (probíhal v letech 1999–2008) přednášky probíhají pod titulem „Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa“ a těší se velkému zájmu návštěvníků. Cyklus spolupořádají Divadlo Oskara Nedbala, Blatské muzeum a město Tábor – odbor kultury a cestovního ruchu. Koordinátory přednášek v posledním desetiletí byli Marcel Kříž / Linda Rybáková (dramaturgové DON) a Daniel Abazid (vedoucí Blatského muzea), který je také jejich moderátorem. Z 41. ročníku vzhledem k rekonstrukci divadla a epidemii koronaviru zbyla pouze jediná přednáška, věřme tedy, že 42. ročník dopadne lépe!