Přednáškový cyklus „Barevný čtvrtek“ v Táboře – 41. ročník (2020)

8. 9. 2019  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Divadlo Oskara Nedbala, Palackého ul., Tábor, ve čtvrtek od 19.00 (není-li uvedeno jinak)
Koordinátor přednáškového cyklu: RNDr. Daniel Abazid

V září 2019 až lednu 2020 se přednášky nekonaly z důvodu rekonstrukce divadla.

Program 41. ročníku, který byl zahájen v únoru 2020:

27. 2. 2020 (377. BČ)
RNDr. Daniel Abazid
(vedoucí Blatského muzea v Soběslavi a moderátor BČ, Tábor)
Malta – opomíjený klenot Středomoří

zrušeno (proběhne v rámci dalšího ročníku):
19. 3. 2020 (378. BČ)
Miloslav Martan
(cestovatel a majitel CK Ocean, Prachatice)

Z Číny do Tibetu

9. 4. 2020 (379. BČ)
Pavel Mráz
(cestovatel, Tábor)
Kyrgyzstán – země pastevců, jurt a velehor

12. 5. 2020 (380. BČ) – mimořádně v úterý
Jaroslav Bartáček a kol.
(Cykloklub Chýnov z. s.)

Z Chýnova na Olymp

4. 6. 2020 (381. BČ)
Monika a Jiří Vackovi
(cyklocestovatelé a autoři cestopisů, Praha)

Salvador, Guatemala, Mexiko, Belize

O přednáškovém cyklu:

V Táboře mají dnes již legendární „Barevné čtvrtky“ dlouholetou tradici – první z těchto přednášek proběhla už v říjnu 1979 (duchovní otec a dlouholetý moderátor cyklu RNDr. Jiří Bumerl tehdy vyprávěl o přírodě a lidové kultuře Blat). V následujících čtyřiceti letech proběhlo (zprvu v Městském kulturním středisku, později v Divadle Oskara Nedbala) 376 přednášek, které diváky zavedly téměř do všech koutů světa. Od splynutí s táborským muzejním cyklem „Od Tábora až na konec světa“ (probíhal v letech 1999–2008) přednášky probíhají pod titulem „Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa“ a těší se velkému zájmu návštěvníků. Cyklus spolupořádají Divadlo Oskara Nedbala, Blatské muzeum a město Tábor – odbor kultury a cestovního ruchu. Koordinátory přednášek v posledním desetiletí byli Marcel Kříž / Linda Rybáková (dramaturgové DON) a Daniel Abazid (vedoucí Blatského muzea), který je také jejich moderátorem.