Přednáškový cyklus „Barevný čtvrtek“ v Táboře – 41. ročník

8. 9. 2019  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Přednášky

Po dobu rekonstrukce Divadla Oskara Nedbala přednášky neprobíhají. Předpokládané zahájení cyklu bude v únoru 2020.

Děkujeme za pochopení!

O přednáškovém cyklu:

V Táboře mají dnes již legendární „Barevné čtvrtky“ dlouholetou tradici – první z těchto přednášek proběhla už v říjnu 1979 (duchovní otec a dlouholetý moderátor cyklu RNDr. Jiří Bumerl tehdy vyprávěl o přírodě a lidové kultuře Blat). V následujících čtyřiceti letech proběhlo (zprvu v Městském kulturním středisku, později v Divadle Oskara Nedbala) 376 přednášek, které diváky zavedly téměř do všech koutů světa. Od splynutí s táborským muzejním cyklem „Od Tábora až na konec světa“ (probíhal v letech 1999–2008) přednášky probíhají pod titulem „Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa“. Cyklus spolupořádají Divadlo Oskara Nedbala, Blatské muzeum a město Tábor – odbor kultury a cestovního ruchu. Koordinátory přednášek v posledním desetiletí byli Marcel Kříž / Linda Rybáková (dramaturgové DON) a Daniel Abazid (vedoucí Blatského muzea), který byl také jejich moderátorem.