Omezení návštěvnického provozu Blatského muzea

11. 3. 2020  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Z důvodu snížení rizika přenosu nákazy koronavirem přijímá Blatské muzeum tato opatření:

• ruší se přednášky „Z Tibetu přes Nepál do Indie“ (18. 3.) a „Uruguay, Paraguay, Brazílie“ (1. 4.) z cyklu „Od Tábora až na konec světa“ (proběhnou v náhradním termínu v rámci dalšího ročníku přednáškového cyklu)
  • ruší  se lekce kurzu paličkování ve dnech 17. 3., 24. 3., 31. 3, 7. 4., 14. 4., 21. 4. a 28. 4.
  • návštěvnickou sezónu expozic obou soběslavských objektů zahájíme nejdříve 1. 5., vernisáže prvních výstav – výstavy keramiky „Rok na vsi“ v Rožmberském domě a výstavy k 100. výročí narození grafika Františka Peterky ve Smrčkově domě aktuálně přesouváme také na květen, konkrétní termíny zveřejníme v průběhu dubna
  • od 11. 3. do odvolání je pro veřejnost uzavřena Knihovna Blatského muzea.

Obdobná opatření se týkají i akcí, jichž je Blatské muzeum spolupořadatelem:

• ruší se přednášky „Z Číny do Tibetu“ (19. 3.)  a „Kyrgyzstán – země pastevců, jurt a velehor“ (9. 4.) z cyklu „Barevný čtvrtek“ v Divadle Oskara Nedbala v Táboře
  • zahájení putovní výstavy „Příroda jižní Afriky“ v Africkém muzeu Dr. Emila Holuba v Holicích (2. 4.) se odkládá.

Děkujeme za pochopení!
RNDr. Daniel Abazid, vedoucí Blatského muzea