Na frontě a v zázemí. Sto let od konce Velké války

5. 9. 2018  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Výstavní prostory Rožmberského domu patří až do konce října výstavě věnované 1. světové válce a československým legiím. Připomíná události na bojištích i tehdejší život obyvatel v našem regionu, chronologicky se válečnými lety přeneseme od panování císaře Františka Josefa I. až po vznik Československé republiky v čele s prezidentem T. G. Masarykem. Vystaveny jsou dobové dokumenty, vojenské uniformy a zbraně, pohlednice z fronty, vlajky z vojenských lodí, potravinové lístky i prsti z legionářských bojišť. Speciální pozornost je věnována legionářům ze Soběslavska a Veselska, výstava nabízí jejich přehledová tabla i životopisy a osobní předměty vybraných legionářů. Nechybí ani válečné suvenýry anebo kuriózní předměty vyráběné v Soběslavi ruskými zajatci. K výstavě je připravena doprovodná brožura s rozšiřujícím textem a medailony legionářů z celého Táborska. Pro školní skupiny nabízíme speciální lektorský program První světová válka (viz oddíl Akce – Mimořádné prohlídky).