Lektorský program Vánoční betlémy a jejich postavy

1. 11. 2018  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Lektorský program k výstavě kostelních betlémů Kde nocovat budem? pro mateřské školy a pro I. stupeň ZŠ

Místo konání: Blatské muzeum v Soběslavi – Rožmberský dům (Petra Voka 152)

Lektorka: Mgr. Líza Faktorová

Anotace: Betlém, jesličky, Ježíšek, svatá noc, andělé, pastýři… to jsou klíčová slova, která otevírají dveře do zvláštního času Vánoc, který má v naší zemi vůni namíchanou z víry, lidových tradic, koled, jehličí, perníků, svíček a kostelní zimy. Přijďte si to s Vašimi dětmi / žáky připomenout na výstavu, kde budou shromážděny betlémy z kostelů v Táboře, Chýnově, Soběslavi, Veselí nad Lužnicí, Deštné a několika vesnic v jejich okolí. Výstava bude jedinečnou možností vidět na jednom místě díla lidových tvůrců, která nebyla dosud společně nikdy k vidění. V rámci lektorského programu se pak jeho účastníci dozvědí mnohé nejen o betlémech jako projevu lidového umění, ale také  o jednotlivých postavách slavné betlémské scény.

Metody práce: diskuse, vyprávění, výklad, individuální i skupinová práce

Doba trvání: 45 min.

Vstupné: 20 Kč za žáka, pedagogický doprovod zdarma

Program nabízíme od 28. 11. do 19. 12. (včetně pondělí), objednávky na telef. čísle 602 398 902