Blatské muzeum během adventu 2020

3. 12. 2020  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Vážení příznivci Blatského muzea,

dovolujeme si Vám popřát pokud možno příjemné adventní dny a pozvat Vás k návštěvě předvánočního muzea. V termínu od 8. do 23. 12. otevíráme Smrčkův dům v Soběslavi, v němž na Vás čeká stálá národopisná expozice Život na Blatech a Kozácku ve vánočním hávu (instalace blatské světnice, stromečky a několik betlémů) a také výstavy, které jsme museli kvůli epidemii ukončit předčasně. Jde o výstavu kreseb a grafik Františka Peterky, pořádanou ke 100. výročí jeho narození a v níž najdete i řadu zimních motivů, a drobnou výstavu k 180. výročí narození Emílie Fryšové, sběratelky lidových výšivek a dalších národopisných předmětů, které již před více než sto lety obohatily naše muzeum.

U pokladny si můžete zakoupit jak publikace věnované dílu Františka Peterky (včetně katalogu aktuální výstavy), tak i výrobky lidových tvůrců (dřevěné hračky, keramiku, podmalby na skle, výšivku rybí šupinou či košíky z loubku), které se mohou stát pěkným vánočním dárkem.

Muzeum je otevřené vždy v úterý až sobotu od 9 do 17 hodin (s půlhodinovou polední přestávkou), během adventních nedělí od 14 do 17 hodin, což odpovídá době, kdy se bude na soběslavském náměstí konat program připravený Městem Soběslav a Rolničkou. Viz též mimořádná otevírací doba muzea. Prohlídku celého Smrčkova domu nabízíme za zvýhodněné vstupné: základní 30 / snížené 15 / rodina 60 Kč.

Do objektu vstupujte, prosím, s nasazenou rouškou a dodržujte i další hygienická pravidla. Kapacita objektu je omezena na 30 osob, nemusíte se tedy obávat nadměrné kumulace lidí.

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Daniel Abazid a kol.

P.S.: Za poskytnutí stromků děkujeme Správě lesů města Soběslavi.