90 let VI. župy baráčníků se sídlem v Soběslavi

21. 7. 2021  •  publikoval(a): Daniel Abazid  •  rubrika: Archív

Ve Smrčkově domě zahájíme ve čtvrtek 29. 7. v 17 hodin výstavu dokumentující historii, současnost a sbírky „VI. župy Boleslava Jablonského sdružených obcí baráčníků se sídlem v Soběslavi“, která od roku 1931 spojuje baráčnické obce Tábor, Jindřichův Hradec, Veselí nad Lužnicí a Soběslav. Přímo v Soběslavi byla baráčnická obec založena už koncem roku 1929 a řadu posledních let sídlí v jednom z objektů Blatského muzea. Na výstavě uvidíte fotografie a listiny dokládající bohatou činnost spolku i ukázky lidové kultury, které za desítky let svého působení baráčníci nashromáždili.

Na vernisáži promluví župní rychtář Václav Kastner, na harmoniku zahraje Miroslav Šubrt.

Výstava, kterou pořádáme ve spolupráci s místní obcí baráčníků, potrvá do 29. 8., o den dříve si ji prohlédnou i hosté baráčnických oslav konaných ve městě.